Údržba

Údržba

Na těchto stránkách najdete fotografie z realizace akcí samosprávy za posledních 8 let.
První velkou opravou bylo provedení výměny rozvodů teplé užitkové a studené vody a s tím spojená úprava strojovny - místnosti, kde se nacházejí hlavní přívody energií. K výměnám musela samospráva přistoupit z důvodů prorezavění ležatých rozvodů a zarostlých bytových rozvodů. Z důvodů přístupnosti byly vyvedeny ventily stoupaček ústředního topení do hlavní sklepní chodby. Pro zlepšení tepelné pohody bytů umístěných u bočních stěn následovalo zateplení bočních stěn domu. V rámci regulace topného systému s nasazením měření se provedly úpravy na ventilech jednotlivých větví topného systému.
Dále bylo zabudováním dveří za schránky vytvořeno zádveří, které zamezilo trvalému průvanu v podzimích měsících. Zároveň byly též vyměněny zadní vstupní dveře, čímž se zvýšila teplota v hlavní chodbě a mohly být odstraněny radiátory z chodby. Pro zlepšení komunikace mezi bytem a vstupními dveřmi byla provedena modernizace dorozumívacího zařízení od zvonků až po bytové interkomy.
Věčně nefunkční a hlučné střešní ventilátory pro odvětrání bytových jader byly na střeše nahrazeny hlavicemi LOMANCO. Plechové prvky střechy jsou pravidelně natírány barvou a povrch střechy penetrován.
Ve strojovně byly dále vyměněny staré hlavní uzávěry topného média za nové, neboť staré byly nefunkční. Pro zajištění požadovaného tlaku vody byl vyměněn požární rozvod vody ve sklepních prostorách.
V současné době provádí samospráva vlastními silami montáž nového těsnění EUROSTRIP do oken bytů, opravuje poškozené kování a nahrazuje skelnou vatu mezi rámem okna a panelem vypěněním, tím se snižují ztráty tepla v bytech. Postupně se provádí malování chodeb a natírání oken, bohužel z důvodů chování některých nájemníků je možné provést pouze vybílení a malý olejový pruh u země z důvodů vytírání.
Posledními akcemi byla realizace centrální informační sítě a vlastního televizního příjmu o kterém jste informováni na jiném místě našich internetových stránek.
© 2004, Lukáš Koranda